8-9 КЛАСИ
Програма навчання
Програма для учнів 8-9 класу дещо відрізняється від молодших і середніх класів.
Адже з 8-9 класу починається поглиблене вивчення історії, географії, культури України. Також продовжується вивчення української мови та літератури.
Ми, українці, упродовж тривалого часу, незважаючи на війни,боротьбу й довге поневолення, безупинно творили своє: звичаї, традиції, обряди та ін. Тому, щоб по-справжньому пізнати свій народ, своє коріння, необхідно вивчати їхню історію, мову, культуру, що впродовж віків творилася, зберігалася і передавалася від покоління до покоління.
Вивчаючи історію України, учні знайомляться з найвідомішими історичними постатями, починаючи від князів і козаків та закінчуючи сучасними державотворцями. Пробують себе у їхніх ролях, проводячи рольові ігри.
На уроках культури ми поринаємо у розмаїття ремесел та промислів, традицій та обрядів, вірувань та народної медицини наших предків. Також не оминаються без уваги найважливіші культурні події сучасної України, вивчаючи і відзначаючи найважливіші.
У нашій постійній рубриці “Цікавинки” учні знайомляться та знайомлять своїх ровесників з неймовірними історіями з життя українців, які змінювали чи змінюють світ, тим самим прославляючи Україну.
В старших класах література тісно переплітається з історією. Наприклад, вивчаючи історичні пісні чи думи, ми вкотре дізнаємося щось нове про козаків та їхні подвиги. В Шевченкових творах ми бачимо життя тогочасного суспільства, у байках Глібова чи Гребінки - мудрість людську і т.д.
На уроках української мови ми вдосконалюємо свої вміння та навички правильно розмовляти та висловлювати свої думки усно та на письмі.
Продовжуємо мандрувати країною “Морфологією”, повторюючи самостійні та вивчаючи вже тепер службові частини мови.
Для кращого засвоєння нового матеріалу використовуються різні види діяльності: круглий стіл чи конференція, обмін ролями чи гра “Плутанка”, рубрика “Слово тижня” чи “Чарівна коробка”. Також учні пробують себе у ролі журналістів, архітекторів, пошуковців, художників, акторів, винахідників.
Щоб зацікавити учнів і показати щось нове, у класі діє “Майстерня творчих людей”. Тут виконуються різні ручні роботи, які діти ще ніколи не пробували робити. Наприклад, випалювання на дереві, флористика, орігамі, малювання вугіллям, об’ємна аплікація і т.д.
Життя підлітка немислиме без сучасних технологій. Тому на кожному уроці використовуються сучасні навчальні види роботи такі як Kahoot, LearningApps, кросворди та ребуси у електронному варіанті, створюються навчальні ігри в програмі WordWall, тестування у Google Forms, записується учнями відеозвернення.
Якщо вам хочеться дізнатися багато нового та цікавого,
то мандруйте з нами цією чудовою країною знань
під назвою “Рідна школа”.
Давайте вивчати українську разом!