ПОЧАТКОВІ КЛАСИ

 

Програма навчання

 

          Вік дітей: 6-8 років.

     Початкова освіта - це перший етап загальної освіти дітей. Отримуючи початкову освіту, діти набувають перші знання про навколишній світ, навички спілкування та вирішення прикладних завдань. На цьому етапі формується і починає розвиватись особистість дитини, що підкреслює важливість освіти як для суспільства, так і для самої дитини.
  Про вирішальну роль початкової школи говорив М.Сухомлинський, який зазначив, що "міцний фундамент знань закладається в початкових класах". Початкова школа, насамперед, повинна навчити вчитися!
     Враховуючи той факт, що ми проживаємо за межами України, і для багатьох дітей українська мова не є першою, значну частину шкільного часу ми зосереджуємо на розвитку зв'язного мовлення школярів. Адже спочатку діти повинні  розуміти українську мову та розмовляти нею.  На кожному уроці маємо розмовну тему. Наприклад: "Моя улюблена пора року", "Дні тижня, місяці", "Зимові свята" і т.д.
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Навчаючись читати, ми використовуємо сучасні українські підручники, а також книжки, опрацьовані мовою широкого вжитку. Дуже важливою складовою навчання є прищепити дітям любов до читання та книги за посередництвом щоденного спільного читання  доброї дитячої літератури з батьками або іншими рідними.  Для того в молодших класах ми запровадили програму "Домашнє читання". Кожна дитина отримує пакунок з книжками та  із завданнями до них. Щомісяця пакунок з книжками змінюється. Разом з навичками читання в дитини збільшується словниковий запас слів.
   Вивчаючи граматику ми велику увагу приділяємо вивченню друкованих та рукописних букв ( особливо у 1 класі), складів, абетки, а також частин мови, не називаючи їх. Також  вивчаємо поняття про словосполучення, речення, текст, вміння ставити запитання та аналізувати прочитане...
    Щоб зацікавити учнів до навчання. використовуємо інноваційні технології. На кожному уроці використовуємо комп'ютер: слухаємо українську музику та тексти, дивимось мультфільми та інші цікавинки.
Щомісяця займаємося у комп'ютерному класі. За допомогою комп'ютерних програм вивчаємо новий або систематизуємо та узагальнюємо вже вивчений граматичний, лексичний матеріал.
  Навчання неодмінно повинно бути пов'язане з вихованням. Ми стараємося виховувати у дітей патріотизм, доброту, співчуття, щедрість, любов до ближнього та до природи...  Завжди беремо активну участь у тематичних вечорах та інших виховних заходах. Для того, щоб граючись виховати найкращі риси у дітей, а також вивчити щось нове в початковій  школі діє "Творча майстерня". Там учні завжди творять щось нове і незвідане. Восени роблять аплікації з листя та природного матеріалу, а також об'ємні іграшки з кольорового картону. Взимку - час для витинанок, сніжинок та різних різдвяних та новорічних прикрас. Навесні виготовляють різні об'ємні квіти з паперу та підручного матеріалу, пишуть писанки.Наприклад, вивчаючи тему  "Час. Година." діти виготовляли  годинник з одноразових тарілок. Вивчаючи тему "Свійські та дикі тварини", виготовили звірят із вати та одноразового посуду і т.д.

  Щосуботи учні, ідучи додому, запитують, що цікавого ми будемо вчити та робити наступного разу. Їхні допитливі  оченята світяться радістю та щастям. І це найголовніше для кожного вчителя, який всю свою майстерність, вміння, енергію віддає їм.

 

Олена Теліщак 

  • Facebook - White Circle

Winnipeg, 820 Burrows Ave. * mpuhach@mymts.net * тел. (204) 233-47-04